BIEGAJ Z
15.09.2015
I Bieg o puchar Dowódcy 8 Bazy Lotnictwa Transportowego w Krakowie – Balicach

Tegoroczne obchody Święta 8. Bazy Lotnictwa Transportowego w Krakowie-Balicach zostały zainaugurowane akcentem sportowo - zdrowotnym. 15 września odbył się I Bieg o Puchar Dowódcy 8. Bazy Lotnictwa Transportowego. Podzielony on został na dwie części. Pierwszą był bieg VIP-ów na dystansie 1,5 km – drugą natomiast był bieg liczący sobie dystans 8 km.

Wydarzenie to, jak się okazało zgromadziło wielu uczestników oraz wiernie dopingujących kibiców. W biegu udział wziął sam dowódca bazy płk Krzysztof Cur, jak również przedstawiciele współpracujących z nią jednostek i instytucji wojskowych.

Parafia Garnizonowa również miała swojego przedstawiciela i to ku zaskoczeniu wielu osób wcale nie w gronie kibiców, ale uczestników. W biegu VIP wystartował Proboszcz parafii wojskowej w Krakowie - ks. płk prałat Stanisław Gulak, zajmując II miejsce na podium. Złoto wywalczył mjr Marek Bryjewski ze Straży Granicznej a brąz zdobył kpt. Tomasz Widła z SKW. Ks. Proboszczowi, który jest miłośnikiem biegania, a także wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów i wielu medali.

Zdjęcia: kpt. Maciej Nojek