Aktualności
Z WODĄ ŚWIĘCONĄ W ODDZIALE ŻANDARMERII WOJSKOWEJ
24.07.2015
Błogosławieństwo pojazdów w przeddzień wspomnienia św. Krzysztofa

W przeddzień wspomnienia liturgicznego św. Krzysztofa, na zaproszenie i prośbę funkcjonariuszy Żandarmerii Wojskowej z Krakowa, odbyła się na terenie ich oddziału uroczystość błogosławieństwa pojazdów i ich kierowców. Podczas modlitwy kapelan jednostek powietrznodesantowych a jednocześnie Oddziału Żandarmerii Wojskowej w Krakowie - ks. por. Łukasz Józef Hubacz polecał Bogu przez wstawiennictwo św. Krzysztofa wszystkich jego kierowców. Na parkingu ustawiono wszystkie pojazdy służbowe i prywatne. W czasie tej skromnej choć bardzo miłej uroczystości, kierowcy pojazdów, ustawili się przy swoich służbowych pojazdach a akcentem kończącym błogosławieństwo było pokropienie wodą święconą wszystkich kilkudziesięciu pojazdów.

Dwa dni później, w kościele garnizonowym św. Agnieszki, odbywały się  również błogosławieństwa kierowców i ich pojazdów, które miały miejsce po każdej liturgii Mszy świętej.

Wszystkim kierowcom wojskowym, korzystającym z pojazdów służbowych i prywatnych życzymy jeszcze raz za słowami modlitwy błogosławieństwa: „abyśmy dobrze, rozsądnie i bezpiecznie mogli się posługiwać naszymi pojazdami na różnych drogach dla dobra naszego i bliźnich”.