Aktualności
Powołani do świętości
01.11.2014
Uroczystość Wszystkich Świętych

 

Pragniesz w życiu miłości? Chcesz być kochany przez kogoś? Czujesz głęboko w sercu, że chcesz dzielić się sobą, swoimi umiejętnościami, talentami z innym? Jeśli tak, to jednocześnie znaczy, że pragniesz świętości i chcesz nią dzielić się z drugim człowiekiem. Dziś jest ten szczególny dzień, kiedy powinieneś sobie to uświadomić. To prosty rachunek: MIŁOŚĆ = ŚWIĘTOŚĆ. Miłość mądra, dojrzała – miłość praktykująca, czyli ta prawdziwa i jedyna jakiej uczył Chrystus. Innymi słowy, to nic innego jak realizowanie powołania do świętości w praktyce. A zatem widzisz, że świętość, to nie przywilej nielicznych, ale normalność dla wszystkich. Jedyne co trzeba zapamiętać to dwie zasady:

„ To, czy cię kocham, zależy ode mnie, ale to, w jaki sposób okaże ci tą miłość, zależy od  ciebie i twojego postępowania”

oraz

„To, że cię kocham, nie daje ci prawa, żebyś mnie krzywdził”

Chrystus stosował te dwie zasady konsekwentnie. Wiedział także, że tak naprawdę przed człowiekiem stoją dwie drogi. Albo szukasz trudnego szczęścia, czyli świętości, albo nieszczęście „zgłosi się” do ciebie samo. WYBIERAJ!!!

 

x. M.O.