Aktualności
WIZYTA BP. POLOWEGO WP W KOMPLEKSIE Kraków - Balice
26.05.2017
Wizytacja Ks. Bp. Gen. bryg. Józefa Guzdka

Z wizytą do jednostek wojskowych stacjonujących w kompleksie koszarowym Kraków-Balice przybył J.E. gen. bryg. Józef Guzdek. Towarzyszyli mu Dziekan Wojsk Specjalnych ks. płk dr Piotr SROKA oraz kapelan Garnizonu Kraków-Balice ks. ppor. Karol BIEGLUK

Celem wizyty duszpasterza wojskowego było zapoznanie się z kadrą, zadaniami i codzienną służbą w 8. Bazie Lotnictwa transportowego, 1. Regionalnym Ośrodku Dowodzenia i Naprowadzania, 3. Grupie Poszukiwawczo-Ratowniczej i 3. Rejonie Wsparcia Teleinformatycznego SP.

Po przywitaniu J.E. Biskupa w sztabie 8. BLTr przez Pułkownika Grzegorza Kota, dowódcy poszczególnych jednostek zaprosili J.E. do zwiedzenia swoich jednostek. Pierwszy był budynek 1. RODN, gdzie na Sali Tradycji odbyło się spotkanie z kadrą i pracownikami RON.

Następnie J.E. udał się do hangaru Grupy Obsługi Technicznej, gdzie personel techniczny zapoznał Biskupa z samolotami 8. BLTr. J.E. mógł zasiąść za sterami samolotu CASA C-295M i zobaczyć warunki w jakich krakowscy piloci wykonują swoje zadania.

Następnie swoją jednostkę i statki powietrzne zaprezentował dowódca 3. GPR.

Ks. Biskup nie był tylko biernym słuchaczem, fachowa dyskusja ze wszystkimi podkreślała znajomość przez J.E. służby w lotnictwie i Siłach Powietrznych.

Na koniec udanej wizyty Biskup Polowy i zastępca dowódcy bazy wymienili symboliczne podarunki.

kpt. M. Nojek